1. oktoober 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kopli liinide kinnisvaraarenduse maht on hirmutav

Tallinna abilinnapea Eha Võrk tutvustas Moskva linnavalitsuse delegatsiooni liikmetele Kopli liine kui perspektiivikat kinnisvaraarenduspiirkonda.

"Meie eesmärgiks oli moskvalastele Tallinna üht suuremat ja põnevamat arengupiirkonda reklaamida," ütles Eha Võrk.

Tallinnas viibib kolmepäevasel visiidil neljaliikmeline Moskva linnavalitsuse delegatsioon Moskva linnapea esimese asetäitja Pjotr Birjukovi juhtimisel.

"Huvi piirkonna arendamise vastu on suur, kuid kinnisvaraturu hetkeseis ei luba nii suurt riski võtta. Kopli liinide asukoht – nii mere kui kesklinna lähedus – tagab paigale atraktiivsuse, kuid sinna kavandatud kinnisvaraarenduse maht on hirmutav," tõdes Võrk.

"Seetõttu tuleb projekti võimalikult laialt ka väljaspool riigi piire tutvustada, eesmärgiga ala arendajaks piisavalt võimekas jajätkusuutlik investor leida."

Kevadel läbi viidud kirjaliku enampakkumine alale hoonestusõiguse seadmiseks nurjus. Eesmärgiks oli leida võimekas arendaja, kellega

koos alustada piirkonna ümberkujundamist üheks Tallinna esinduslikumaks elamurajooniks. Olenemata suurest avalikust huvist pakkumisi ei esitatud.

Eesmärgiks oli seada avaliku kirjaliku enampakkumise korras hoonestusõigus Kopli liinidel detailplaneeringu kohaselt moodustatud

59-le kinnistule kogupindalaga 35 292 m². "Tegemist on kesklinnalelähedal asuva atraktiivse looduskauni mereäärse alaga. Kopli liinidearendusprojekti ellurakendamine annab arendajale unikaalsedvõimalused," rõhutas Võrk

Hoonestusõigus oleks seatud 99 aastaks, hoonestusõiguse tasu

algsuuruseks oli 56 miljonit krooni ning kinnistute hoonestamisetähtaeg viis aastat valduse üleandmisest. Kehtestatuddetailplaneeringu kohaselt on võimalik alale ehitada kuniviiekorruselisi korterelamuid kokku ca 277 korteriga ja 38ühepereelamut.

Lisaks elamute ehitamisele ja taastamisele tuleb hoonestajal välja

ehitada ehitiste teenindamiseks vajalikud tehnovõrgud,vihmaveekanalisatsioon ja tänavarajatised koos tänavavalgustusega jaliikluskorralduse süsteemidega ning üldkasutatava haljastus rajada.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785