Algatati tosin aastat tegutsenud aknatootja pankrotimenetlus

Harju maakohus algatas täna 1997. aastal asutatud puitakende ja –uste tootmisega tegeleva Puidutöötleja OÜ (endise nimega Kalesy OÜ) pankrotimenetluse.

Kohtu määrusega keelatakse Puidutöötleja OÜ-l ajutise pankrotihalduri nõusolekuta kogu vara käsutamine. Ajutiseks pankrotihalduriks nimetati Aet Liivand, kohtuistung pankrotiavalduse läbivaatamiseks toimub 9. septembril.

Krediidiinfo andmeil on ettevõttele tänase seisuga 226 131 krooni suurune maksuvõla, lisaks 7 686 krooni suurune intressivõlg.

Aknatehase OÜ ja Saksa Uks AS omanik Eerik Kirs, kes on Puidutöötleja OÜ  omanik 77,52% ulatuses, ütles aprilli lõpus Äripäevale aknatootmise seisu kommenteerides, et pankroti eest ei ole keegi kaitstud.

"Kui ikka tellimusi ei tule ja raha enam ei jätku, tuleb uksed kinni panna. Mina küll ei usu, et aasta teisel poolel tellimusi tuleb. Huvi on, aga keegi otsust teha ei julge. Karta on, et see trend jätkub ka järgmisel aastal," märkis ta toona ning lisas „Kui Eesti turgu vaadata, siis tuleks kohe lõpetada ja nii palju raha taskusse panna kui võimalik. Ma usun, et meil väikese tootjana on veel lootust, suurtel on ju ka suured kohustused peal."

2007. aastal jäi ettevõte 2,6 miljoni krooniga kahjumisse, netokäive oli ligi 10 miljonit. Ülemöödunud aastal töötas aknafirmas 16 inimest, kellele maksti töötasusid ligi 2,5 miljoni krooni ulatuses. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed