Suurärimees Urmas Sõõrumaa kutsus Tallinna südalinnas asuva ja varjusurmas Rotermanni kvartali reanimeerimiseks appi pendli- ja feng-shui spetsialisti, arhitekt-geobioloog Rein Weberi.
"Need põhimõtted on 5000 aastat vanad. Ka vanadele eesti talupoegadele polnud need võõrad - nad teadsid, kuhu maja ehitada, kaev paigutada ja missugune pidi värav olema," kommenteeris Sõõrumaa Eesti Ekspressile.
Mees analüüsis kvartalit mitmest küljest ja selgus, et kolme-nelja meetri laiused jõed lähevad sinka-vonka mõnede hoonete alt läbi, mõnel pool on ka maa-alused seisva vee ja õhu koopad. Voolav vesi tekitab mehe sõnul staatilise elektri välja, mis on nagu nüri nuga selle kohal oleva inimese tervise kallal. Arhitektikogemusega mehes sõnul pole kvartalis linnasüdamele iseloomulikku kihavat elukeskkonda, aga ka õiget ligipääsu ega kaugele märgatavat pilgupüüdjat,, puudu on ka pangad, restoranid, ilusalongid, juuksurid, klubi ja kohad, kus istuda.
Seotud lood
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.