• 09.04.09, 13:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maakler: normaalse hinna puhul ilmub ostja paari nädalaga

Järgnevalt üks näide elust enesest, et paremini välja tuua võimalikud kahjud, mis võivad kaasneda, kui müüja püüab turgu üle trumbata, vahendab Ekspresskinnisvara.
Kui esimese paari nädalaga kõrgema hinnaga ostjat ei tule, siis võib vara omanik arvestada, et teda ei tule ka edaspidi ning reaalse müügivajaduse korral tasub hind kohe korrigeerida turuolukorrale vastavaks, soovitab Pindi Kinnisvara maakler Jekaterina Petrova.
„Kõlab küll jõhkralt, ent tegelikult tuleb praeguses olukorras turgu isegi ennetada ning loobuda vajadusel veel osast rahast, et pakkumine teiste samasuguste seast hinnapoolest selgelt eristuks,” lisab maakler.
Ta toob näite. „Veebruaris 2008 soovis omanik müüa renoveeritud neljatoalist korterit Lasnamäel,” pajatab Jekaterina Petrova. „Maaklerite müügikomitee määras korteri turuväärtuseks, ehk reaalseks tehinguhinnaks, 1,35 miljonit krooni. Isik ei olnud paraku antud hinnaga nõus müüma ja otsustas proovida kõrgemalt, andes maaklerile korralduseks määrata müügihinnaks 1,5 miljonit krooni. Tulemust see ei toonud, nüüdseks on korduvalt objekti hinda alandatud ja täna on see korter müügis 800 000 krooniga. Praeguse seisuga on kliendi kadu juba 550 000 krooni ning turg on jätkuvalt languses. Kahjuks võib iga maakler tuua kümneid selliseid näiteid.”
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.04.25, 10:28
Tugev ettevõte seisab kindlalt – saladus peitub kvaliteetsetes tööjalanõudes
Põhjamaades ei peeta tööohutust mitte lihtsalt reegliks, vaid osaks ehituskultuurist. Soomes, Rootsis ja Norras ei vaadata tööohutusele kui tülikale lisakohustusele, vaid kui loomulikule osale igapäevastes toimingutes – see on sama argine nagu hommikukohv või vestlus kolleegiga. Tööandja ning oma valdkonna spetsialist jagavad vastutust teineteise suunas ning täidavad omapoolseid kohustusi kollektiivlepingu abil, mis paneb mõlema osapoole jaoks paika tingimused ja soodustused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele