Mida teha, kui sul on krunt, kuhu mahub ainult ühepereelamu, aga tahaks midagi suuremat? Pole probleemi, ehita krunt soovikohaselt täis, koli koos teiste tuttavatega sisse ning oledki seisus, kus linnaosal on lihtsam sinu omavoliga leppida, kirjutab Ekspresskinnisvara.
Nii on tegutsetud Haabersti linnaosas Lillevälja tänaval. Luba oli isikutel ainult kahekorruselise ühepereelamu rajamiseks, kuid korraga laiutab väiksemate majade vahel kuue korteriga kolmekorruseline elamu. Praeguseks on välja ehitatud ka neljas – katusekorrus, kirjutab Eesti Päevaleht.
Ehitusjärelevalve, linnaosa halduskogu, linnaosavanem ja linnaosaarhitekt on kortermaja üle juba aastaid pead murdnud, kuid olukorra lahendamine on nende haardest väljunud. Haabersti linnaosa vanem Viktor Vassiljev pöördus abipalvega linnavalitsuse poole, et sealt antaks hinnang: kas mõttekam on objekt tagantjärele seadustada või tellida buldooser, mis ebaseadusliku palee maha võtab.
„Me ei taha sellist nahaalsust seadustada. Aga lammutada ka nii lihtsalt ei saa, sest seal elavad ju inimesed sees, kes on võib-olla heauskselt sinna korteri ostnud,” kurtis Vassiljev. „Kui me saadaksime nüüd buldooseri peale, siis mis neist saab, sest peremees tõmbab nende papiga uttu.”
Artikkel jätkub pärast reklaami
Üks Lillevälja 14 elanikest Maksim Velitško rääkis, et nii tema kui ka teised elanikud ootavad juba mitu aastat detailplaneeringu tagantjärele kehtestamist. Tema väitel pole majas siiski ulja kinnisvaraäriga tegeletud, vaid inimesed ehitasid lihtsalt endale kodu, mis siis, et lubatust kõvasti suurema.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.