19. märts 2009

Korteriüür munitsipaalkorteris 12 krooni ruutmeeter

Märtsi lõpul antakse Kohtla-Järvel elanike kasutusse 28 munitsipaalkorterit, mille ruutmieetri eest plaanitakse küsida 12 krooni üüriraha.

Linnal õnnestus maja renoveerida Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutuse KredEx toetusega, kes rahastas seda projekti 3 miljoni krooniga. Ühtekokku kulus renoveerimiseks 6,5 miljonit.

Praegu arutatakse küsimust, kui palju peavad elanikud saadud eluaseme eest maksma. Ahtme ja Sompa linnaosa abilinnapea Viktoria Tsventarnaja Viktoria sõnul võidakse korteriüüri, see tähendab maja ülalpidamiskulu eest küsida 6 krooni ruutmeetrilt. Sellele lisandub üüritasu, eeldatavasti samuti 6 krooni ruutmeetrilt, mis läheb maja remondifondi.

"Korterite metraaž pole kuigi suur ning see peaks jõukohane olema," arvab Tsventarnaja. "Küsimus pole veel lõplikult otsustatud, esmalt arutame seda iga korteritaotlejaga. Me ei kiirusta korterite asustamisega."

Korterid on mõeldud peamiselt noortele spetsialistidele, endistele lastekodukasvandikele, üksikutele pensionäridele, kes on mingil põhjusel elamispinnata jäänud, ning noortele peredele.

 

 

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688