10. veebruar 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Viimsi valda rajatakse kaasaegne veepuhastusjaam

Inseneribüroo Sweco Projekt AS projekteerib Viimsi vallale uue veepuhastusjaama, mis rajatakse 55m kõrgusele Lubja mäele. Projekti maksumus on 60 miljonit krooni.

„Praegu ei vasta Viimsi joogivesi lubatust kõrgema raua, mangaani ja ammooniumi sisalduse tõttu Euroopa Liidu ja Eesti Vabariigi seadustega kehtestatud joogivee normatiividele,“ lausus Viimsi abivallavanem Jan Trei.  „Viimsi valla olemasolevad vee- ja kanalisatsioonitrassid on amortiseerunud, mistõttu on kraanivesi ebameeldiva lõhna ja maitsega. Joogivee kvaliteedi tõstmiseks on vaja paigaldada uus torustik ja ringvooluga veesüsteem.“

Jan Trei sõnul projekteeritakse veetöötlusjaam nii, et selle ehitamine ja ekspluateerimine ei kujuta ohtu inimeste tervisele ning looduskeskkonnale. „Uus veepuhastusjaam peaks val­la va­ja­du­sed ra­hul­da­ma 20–30 aas­taks, kuid projektis on ette nähtud ka veepuhastusseadme hilisema ökonoomse laiendamise võimalus. Lisaks ar­ves­ta­tak­se võima­li­ke erio­lu­kor­da­dega. Näiteks hak­kab joogive­si ole­ma kät­te­saa­dav ka ju­hul, kui elek­trit ei ole.“

Veepuhastusjaama esimeses ehitusetapis, mis valmib 2009. aasta sügiseks, rajatakse kolm 2000m3 veereservuaari. Lisaks ehitatakse Viimsi valla mandriosa keskele Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi rahade eest uued puurkaevud, mis on tsentraalselt ühendatud rajatava veepuhastusjaamaga.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785