9. detsember 2008
Jaga lugu:

Tartu kavandab ehitada eritasandilisi raudteeülesõidukohti

Tartu Betooni tänava ja Aardla tänava eritasandiliste raudteeülesõidukohtade teostatavusuuringu aruanne soovitab kanali-tunneli varianti.

Teostatavusuuring on avalikul väljapanekul, avalik arutelu toimub 18. detsembril.

Teostatavusuuringu aruanne käsitleb Betooni tänava ja Aardla tänava eritasandiliste raudteeülesõidukohtade rajamise erinevaid liiklusskeeme ja ülesõitude tehnilisi lahendusi.Aruandes tehakse ettepanek valida Betooni tänava eritasandilise raudteeülesõidukoha projekteerimisel kanali-tunneli variant, kus tänava ja Tartu-Tapa raudtee eritasandiline ristumine on nihutatud olemasolevast raudteeülesõidust umbes 570 meetrit loode suunas.

Ka Aardla tänava eritasandilise raudteeülesõidukoha rajamiseks soovitavad eksperdid kanali-tunneli varianti, mille käigus viiakse süvendisse Aardla ja Roopa tänavad.

Teostatavusuuring võimaldab määratleda sobivaimad tulevikulahendused ja kindlustab vajalikud eeltingimused eduka investeerimistaotluse esitamiseks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondile.Teostatavusuuringu tellis Tartu Linnavalitsus, konsultandiks oli konsortsium Teede Tehnokeskus AS ja AAS TRANSMOST.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee