Rehe: sundmüügid ei näita majanduslanguse ulatust

Sampo Panga tegevjuht Aivar Rehe ütles ehitusuudised.net-le, et sundmüükide hulk ei näita, kui halvasti läheb laenuturul või majandusel üldiselt.

"Me pea eraldi spetsiifilist statistikat sundmüükide kohta. Suur osa alustatud täitemenetlustest lõppeb ilma reaalse sundmüügita. Täitemenetlus on lahendustest viimane, kui miski muu enam ei toimi. Seepärast ei näita toimunud sundmüükide arv majanduslanguse või võlaprobleemide tegelikku ulatust,“ märkis Rehe.

Tema sõnul ei tegele pangad sündmüügiga, eesmärk on võlgade probleemide lahendus. „Me peame arvestust võlgade ja nende lahenduste üle,“ sõnas ta.

Swedbank teatas ehitusuudised.net-le, et sundmüükide arv on viimastel kuudel küll pisut kasvanud, ent mingit märkimisväärset trendi siiski välja tuua ei saa. Numbreid avaldama nad ei soostunud.

Nordea Pank Eesti juhatuse liige Ivar Kallast märkis, et täitevmenetluses tagatisvara müük ei ole pankade jaoks uus trend. Tegemist on erapooletu müügiprotsessiga, mille kaudu on müüdud ja müüakse ka edaspidi.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed