Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis
Milder ütles, et Baltika Kvartalis plaanitakse siduda ühiste väärtustega
ettevõtteid, kuna ta näeb kindlat valdkonda arendavatel projektidel
potentsiaali.
„Üritame ühiste väärtustega ettevõtteid siduda, mille sarnastel spetsiifilistel arendustel on potentsiaali,“ rääkis Milder. Sarnaste näidetena nimetas ta Rotermanni ja Ülemiste projekte ja lisas, et sellest saavad kasu nii arendajad kui ettevõtted.
Milder ütles, et esimese etapi maksumuseks kujuneb kuni 160 miljonit krooni. Kvartali ehitus on planeeritud kolme erinevasse etappi.
Milder kommenteeris eksperimentaalkaupluse ideed, et varem pole Baltika sellist asja teinud ning see tekitab põnevust.
„See pole klassikaline vabrikupood, vaid plaanime seal katsetada uusi tooteid. Pakume ka suurusi, mida mujal kauplustes pole,“ ütles Milder. „See pole enam kauplus, kust saab ainult vanu mudeleid soodsamalt osta. See oleks ka koht, kus korraldada kliendiüritusi,“ rääkis ta.
Milder märkis, et ta pole kindel kas uue peakorteri ostmine oleks soodsam, kuna hoone on juba olemas ja tegemist on ümberehitusega. „Koht pakub loomepoolsetele inimestele soodsaid tingimusi,“ lisas ta.
Kolida ei taheta Milderi sõnul ka ajaloo pärast, kuna Baltika onVeerenni tänavalasunud 1960. aastast. Ta lisas, et kuna ruumi on rohkem kui endal vaja, siis antakse välja ka üüripindu. Madalseisus kinnisvaraturg Milderit ei heiduta. „Kui kvartal asuks Mustamäel, siis muretseks, et rendipinnad jäävad kätte,“ märkis ta.
Milder ütles, et ühegi kinnisvaraagentuuriga ei sõlmita püsivat lepingut. „Kui mõni kinnisvaraagentuur teeb ettepaneku, siis kuulame nad ära,“ lisas ta.
Seotud lood
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.