29. veebruar 2008
Jaga lugu:

Kohus kuulutas purjespordikeskuse kinnistumüügi tühiseks

Ringkonnakohus avaldas täna otsuse, millega tühistas Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse nõukogu heakskiidu hotellialuse maamüügiks.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse nõukogu otsustas hotelli aluse maa ning seda ümbritseva teenindusmaa müüa 15. novembril 2005. Müügihinnaks oli 333 350 000 krooni.

Oma hagis ASi Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse vastu nõudsid 50% aktsiate omanik Regati Valduse OÜ ja Eesti rikaste edetabelisse kuuluv ärimees Urmas Uustalfirma nõukogu otsuse tühisuse tuvastamist või kehtetuks tunnistamist ning Tallinnas Regati pst 1,3 ja 5 asuva kinnistu käsutamise keelamist.

2006. aasta oktoobris jättis Harju maakohus hagi rahuldamata. Tallinna ringkonnakohus rahuldas täna Regati Valduse OÜ ja Urmas Uustali apellatsioonikaebuse Harju maakohtu otsusele.

Kohtuotsusest selgub, et hageja hinnangul jäi müügihind kinnistu tegelikule turuväärtusele alla. Urmas Uustal ise tüli majja toonud nõukogu koosolekul ei osalenud, kuna väidetavalt ei saanud ta kutset kätte. Lisaks kutsus koosoleku kokku purjespordikeskuse töötaja, kes ei omanud selleks õigust. Formaalselt olekskoosoleku pidanud kokku kutsuma nõukogu esimees.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse andmetel oli Urmas Uustal nõukogu koosoleku toimumise ajast teadlik ning rikkus tähtsat koosolekut ignoreerides nõukogu liikme hoolsuskohustust. Samas, otsustamiseks oli kvoorum koos ka ilma Uustalita ningfirma esindaja kinnitas kohtule, et maatehing vastas nii turuhinnale kui ka kostja huvidele.

Ringkonnakohtu otsuse saab riigikohtusse edasi kaevata 30 päeva jooksul.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt