Viljar Arakas: Arco Vara bilansiga on kõik korras

Arco Vara juht Viljar Arakas astus tagasi,
kuna firma suuromanikud Arti Arakas ja Richard Tomingas sekkusid liialt
tegevjuhtimisse. Samas kinnitas Viljar Arakas, et firma bilansiga on kõik
korras.

„Suuromanikud on kogemustega mehed ja nende tahe ettevõtte operatiivtegevusse sekkuda on mõistetav, kuid kontserni tegevjuhina pean seda põhjendamatuks,” kommenteeris Viljar Arakas pressiteate vahendusel.

Telefonitsi kinnitas Viljar Arakas Aripaev.ee-le, et nõukogu sekkumine tegevjuhtimisse oli tema lahkumise peamiseks põhjuseks.

Viljar Araka ja nõukogu erimeelsused puudutasid operatiivjuhtimist ja taktikalisi küsimusi. Viljar Arakas märkis, et Balkani riikide kinnisvarasektor areneb praegu siinsest kinnisvarastkiiremini ning Eesti kinnisvaraturg on jahtunud oodatust kiiremini.

Kuna Arco Vara on börsiettevõte, ei soostunud Viljar Arakas nägemuste erisust üksikasjalikumalt avaldama. „Arco Vara strateegias ja lubadustes ei muutu midagi,“ lisas ta.

„Minu otsus tagasi astuda oli puhtalt pragmaatiline,“ kommenteeris Viljar Arakas ajakirjaniku kahtlust, ega tagasiastumine tulenenud äkki logisema hakanud bilansist. „Meie kolmanda kvartali tulemused olid kõigi aegade parimad ja bilansiga on kõik korras. Ära näe tonti seal, kus seda pole,“ lisas Arakas.

„Minu edasised plaanid on suurepärased. Mul on kaks tütart, üks kahe ja poole aastane ning teine ühekuune. Minu pingelise töö tõttu pole nad oma isa praktiliselt näinudki. Kavatsen lähemas tulevikus tegeleda perega,“ valgustas Viljar Arakas oma edasisi plaane.

„Olen 28aastane ja pensionilejäämise juttu pole, küll ma varsti midagi huvitavat leian,“ lisas Arakas pärast pisukest mõtlemispausi. „Ma pole olnud kiire töökohtade vahetaja, aga Arco Varas on saanud juba ka viis aastat oldud.“

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed