Ehkki arendajad on valmis ehitama tellija
soovidele vastava laopinna, leiavad hulgimüüjad siiski, et kindlam on ise ladu
omada kui rentida.
Uus Maa Kinnisvarakonsultantide äripindade maakler Rene Kasela soovitas alustada laopinna otsinguid kuus kuud enne reaalse vajaduse tekkimist. Sedasi on võimalik tutvuda projektidega, kus ehitustegevus ei ole jõudnud lõppfaasi, et vajadusel projektis veel muudatusi teha.
"Ehkki meie praegune ladu rahuldab meie vajadused, on meil plaanid ja projektid ning käivad läbirääkimised uue lao ehitamiseks," ütles Estover OÜ tegevjuht Kai Rimmel. "Oleme logistiliselt väga soodsas asukohas - Paneeli tänaval Tallinnas -, kus meil on võimalus laieneda. Juurdeehituse tulemusel saame 40 protsenti laopinda juurde."
Rimmel on kalkuleerinud rendi ja ise investeerimise kulusid ning leidnud, et rentides ettevõte rahaliselt kindlasti midagi ei kaota.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Ega laopinnast puudust ei ole, neid pakutakse küll," lausus Baltyre Eesti ASi juhataja Heiki Kulu. Baltyre ehitas endale hooned ise, kuid ruumist jäi väheks. "Põhiline probleem on see, et laod ei ole meile logistiliselt sobivad," tõdes ta. "Ladu peab olema kontori lähedal. Meil ei ole igas laos laomeest, siis on kergem kaupa väljastada. Praegu rendime ladu kaugemal ja see ei ole mugav."
Kulu hinnangul on pikemas perspektiivis kindlasti parem omada oma kinnisvara. "Meil on kontor, töökoda ja ladu ühes kohas - selliseid pindu koos rentida ei saa," oli Kulu veendunud.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.