Global Property Guide'i andmetel on praegu
kalleimad korterihinnad Monacos.
Teisel kohal on Kesk-Londoni ja kolmandal kohalmuu Londoni korterihinnad. Kuuendal kohal edetabelis on Moskva. Kuigi rendipinna tootlus Moskvas tundub üsna kõrge ja atraktiivne, tuleb meeles pidada ka kõrgendatud riski, kirjutas ajakiri Profit.
Siiski on veel Euroopas ka atraktiivseid mõistlikult hinnatud piirkondi nagu näiteks Berliin, Bratislava ja Varssav, mille kinnisvarahindadele oodatakse lähitulevikus arvestatavat kasvu.
Võrdlused kinnitavad taas, et Baltikumi kinnisvarahinnad ei ole enam märkimisväärselt odavad. Kalleim ruutmeetri hind on Leedus, kus samas üüripindade rentaablus on suhteliselt madal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Paljudes linnades on üürihinnad aga hetkel 20 aasta madalaimal tasemel. Samuti on suured kõikumised rendipindade tootluses. Kui ruutmeetri tootlus Iirimaal on vaid 4%, siis näiteks Poolas ulatub see 13%. Kuigi Amsterdami, Pariisi, Müncheni ja Brüsseli rendipindade tootlus on kõrge, on ka antud piirkondades kõrged maksud. Samas ei jõua pea kuskil Euroopas rendihindade tootlusprotsent järgi kinnisvaraturu kasvule. Global Property Trust peab aga ohuks, kui rendipindade tootlus peaks langema alla 4%.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.