31. oktoober 2006
Jaga lugu:

Admiraliteedi basseini äärsele alale rajatakse äri- ja eluhooned

Tallinna linnavalitsus kavatseb kehtestada Admiraliteedi basseini äärse ja Mere pst vahelise ala detailplaneeringu, mis annab võimaluse rajada vanalinna ja reisisadama naabrusesse 6,2 ha suurusele alale kuni kuuekorruselised äri- ja eluhooned, teatas linnavalitsus.

Planeeringu kehtestamisega luuakse eeldused, et tühermaale kerkib inimkeskne ning atraktiivne elukeskkond. Maa-ala asub vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis ja vaatesektoris. Suurem osa planeeringualal asuvaist kinnistuist on AS Ühendatud Kapital ja Skanska EMV AS kaasomandis, osa Tallinna linna ja AS Tallinna Sadam omanduses.

Paljassaare ja Russalka vahelise rannaala üldplaneeringu kohaselt jääb planeeritud kvartal alale, mille peamisteks juhtfunktsioonideks on kesklinna mitmefunktsiooniline ja üldkasutatavate hoonete maa. Ehitiste maksimaalne kõrgus maapinnast ei või ületada 6 korrust ja 24 meetrit.

Hoonestuse rajamisel tuleb tagada hoonete vaadeldavus kõigis suundades, samuti tuleb tagada muinsuskaitseobjektide Püha Siimeoni kiriku ja Rotermanni soolalao vaadeldavus. Piki Mere puiesteed ja Ahtri tänavat on planeeritud rohestruktuuri koridor. Laeva tänava äärde on planeeritud puiestee ja kergliiklustee. Jalakäijatele tuleb luua ühendus kesklinnaga, parkimine tuleb lahendada soovitavalt keldri- või soklikorrustel.

Planeeritud hoonestuse struktuur loob jalakäijatele mitmeid võimalusi vanalinna ja sadama vahel liikumiseks. Admiraliteedi basseini äärne ala on kavandatud rannapromenaadiks. Pärast detailplaneeringu kehtestamist korraldatakse kvartalite hoonestuslahenduste leidmiseks arhitektuurikonkursid. Planeeringukohaste teede ja tehnovõrkude väljaehitamise ning haljastuse rajamise tagab arendaja. Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee