Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 17. september 2018

Kingspani uus „sandwich”-paneel on senistest PIR paneelidest 20% parema soojapidavusega

Nordeconi kontserni kuuluv ehitusettevõte Nordecon Betoon (NOBE) ehitas eelmisel aastal Tallinna lennujaama külje alla OÜ Monik tootmishoone, mille hoone soojustamiseks kasutati täiesti uut tüüpi, teistest samalaadsetest ligi 20% parema soojapidavusega „sandwich”-paneeli. Kiitvaid sõnu uue ehitusmaterjali kohta jagub ka Hausers Ehituse OÜ objektijuhil.

„Tootmishoone tellija soovis küttekulude optimeerimiseks kasutada väga madala u-väärtusega seinapaneele. Lisaks mõjutas otsuse tegemist raudbetooni soklipaneeli laius, mis eeldas enda peale üsnagi saledat „sandwich“-paneeli. Seega oli ainsaks võimalikuks lahenduseks Kingspani turustatav QuadCore™ paneel,” räägib NOBE esindaja Priit Nigols. Uudsete paneelide peamine väärtus seisneb aga nende soojapidavuses, tänu millele säästab hoone omanik küttekuludelt planeeritust oluliselt rohkem, kui algses projektis oli planeeritud.

Uudsete paneelide peamine väärtus seisneb aga nende soojapidavuses, tänu millele säästab hoone omanik küttekuludelt planeeritust oluliselt rohkem, kui algses projektis oli planeeritud.

Ka ehitajate vaates on QuadCore™ kasutamine lihtne ja mugav, sest tegu oli küll uudse tootega, kuid samas oma olemuselt tuttava „sandwich“-paneeliga. „Ei ole sisuliselt vahet, milliseid paneele me oma töös kasutame, sest alati on vaja kõik sõlmed ja muu vastavalt tootja poolt kirjeldatud juhistele lahendada,” lisab Nigols.

OÜ Hausers Ehitus uus laohoone, mille soojustamiseks kasutati täiesti uut tüüpi, teistest samalaadsetest ligi 20% parema soojapidavusega „sandwich”-­paneeli.

Hausers Ehitus OÜ objektijuht Mikk Oblikas oli Kingspani teisi tooteid kasutanud ka varem, aga kokkupuude Quad­Core™ paneelidega oli esmakordselt 2017. aastal Peetris Sinilille tee 6 asuva stockoffice-tüüpi laohoone ehitamisel.

„Valikus oli võrdlemisi palju erinevaid paneele, aga QuadCore™ puhul sai määravaks peamiselt kaks argumenti. Esmalt on kõnealuse paneeli soojusjuhtivus märksa parem, kui analoogse paksusega alternatiividel. Tänu sellele hoiab hoone omanik talviti küttekuludelt kokku olulise summa. Teiseks põhjuseks, mis on oluline aspekt arvatavasti kõigile ehitusfirmadele, oli toote maksumus. Lisaks eespool mainitule tasub ära märkida ka fakt, et soojusjuhtivuse parema arvulise näitaja tõttu on võimalik projekteerida õhem sein kui teise muu materjaliga ning seeläbi saab suure hoone puhul võita ka ruumide pindalalt,” räägib Oblikas.

Ta lisab, et uue paneeli paigaldus oli üldjoontes tavapärane ja midagi eriskummalist ei täheldanud, aga siiski on õhemat ja seetõttu ka kergemat paneeli veidi lihtsam paigaldada. „Minu kui peatöövõtja objektijuhi hinnangul toimis paigaldus lihtsalt ning kiiresti. Seda, kui palju materjali valik ennast ajas õigustab ja hoone küttekuludelt kokkuhoidu tuleb, näeb tellija siis, kui hoone on olnud mõnda aega ekspluatatsioonis.”

Mida kujutab endast QuadCore™ paneel?

QuadCore™ paneelil on unikaalne, standard PIR-südamikuga paneelist 20% parem soojusjuhtivus, mis on saavutatud tänu erakordsele soojusjuhtivusele, mis on kõigest 0,018 W/mK. Revolutsiooniline paneel pakub lisaks parimatele soojustusomadustele suurepärast tulekaitset, täiustatud keskkonnasäästlikkust ning paneeli südamikule 40aastast soojapidavuse garantiid.

Lisaks ei kasutata QuadCore™ valmistamisel CFCd ja HCFCd ega muid globaalset soojenemist soodustavaid komponente. Tänu jäätmeid mittetekitavatele strateegiatele saavad Kingspani tooted kõrgeid hinnanguid jätkusuutliku ehitusega seotud sertifitseerimissüsteemidelt. QuadCore™ on üks põhitegur hoonetele sertifikaatide saamisel sellistelt rahvusvahelistelt asutustelt nagu DGNB, LEED, BREEAM või Greenstar.

Uudsete paneelide peamine väärtus seisneb aga nende soojapidavuses, tänu millele säästab hoone omanik kütte­kuludelt planeeritust oluliselt rohkem, kui algul projektis oli planeeritud.

Märkimisväärne on ka ehitusmaterjali suurepärane tulekaitse, mis on sertifitseeritud kindlustusfirma FM Globali poolt,” tutvustab Priit Toiger Kingspan OÜst. QuadCore™ seinapaneeli eelised tulevad välja juba peale paneelide tehases autodele laadimisel, kuna tänu õhemale paneelile saab objektile korraga tarnida rohkem paneele, mille kaudu saab tellija paneelidele soodsama transpordi hinna. Suurimad eelised avalduvad peale paneelide paigaldamist hoones tekkivate ekspluatatsiooni- ja küttekulude juures, kuna enamik põhiomadustest on peidus paneeli sees.

Kingspan on 50 aastat tagasi Iirimaalt alguse saanud perefirma, kelle unistus oli leida võimalus energiasäästlike ehitiste loomiseks. Nüüdseks kasutavad Kingspani lahen­dusi miljonid inimesed üle kogu maailma. Eesti turule jõudis Kingspan 2008. aastal, tuues turule erinevaks otstarbeks mõeldud soojustatud katuse- ja seina­paneelid.

„Tänapäeva tööstus- ja ärihooned peavad vastama erinevatele nõuetele: mitte üksnes olema kooskõlas määrustega, vaid vastama ka tellija ja ehitaja ootustele. Hooned peavad olema energiatõhusad, vastupidavad ning ennekõike ohutud. Kingspan on võtnud need nõuded oma eesmärgiks, täites ja ületades neid,” ütleb Toiger.

Kingspani paneelide üksikasjaliku tehnilise info saamiseks, toote brošüüride ja CAD/BIM-jooniste allalaadimiseks, näidiste tellimiseks külastage veebisaiti www.paneelid.kingspan.ee

Vaata videot!

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785