Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevjuht Enno Rebane ehitusturu suurt ja kiiret paranemist ei looda, ent õnnestuva kvoodimüügi valguses peaks projekteerijad küll kohe tööle hakkama.
"Praegu on selge, et tänavuse aasta teine kvartal on esimesest parem, paraku kehtib see aga ainult eksportijate kohta. Sama kehtib tõenäoliselt kolmanda kvartali kohta. Näiteks killustiku- ja liivatootjad on ka kolmandas kvartalis jätkuvalt kahjumis," märkis Rebane.
Olukorra suurt ja kiiret paranemist ta loota ei julge. "Oleneb muidugi, kas ja mis tingimustel õnnestub müüa CO2 kvoote. Sellest räägitakse praegu palju.
Tegelikult peaks näiteks projekteerijad juba tööle hakkama, et järgmisel aastal tegevust jõuaks alustada," arvas ta.
Seotud lood
Eks tulevikuaimus ikka on, vastas Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor Indrek Peterson Ehituse erilehe küsimusele: kuidas läheb ehitusturul edasi?
Ehitusfirmad on hädas tellijatelt raha kättesaamisega, on peatöövõtjaid, kes võlgu alltöövõtjatele, viimased omakorda tarnijaile, võlad kasvavad pankade ees, võlaringist välja murda üritatakse nii hoolika taustatöö kui ka tüssamise abil.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?