8. dets
Kümme aastat kehtinud reeglite aeg ehituses on läbi saanud ja kuna tellijad ja ehitajad ujuvad lõpuks samas supis, tuleb neil muutunud maailmaga kaasas käia ning vajadusel uusi trikke õppida, sest uppuja päästmine on uppuja enda asi, prognoosisid lähiaastatel toimuvat ehitajad ja arendajad Eesti Ehituskonverentsi vestlusringis.
Ehitusuudised.ee toetajad:
Patarei Merekindluse hoonetekompleksi arendaja US Real Estate sai Tallinna linnaplaneerimise ametilt loa ehituse alustamiseks.
Planeerides uut investeeringut ärihoone ehitamiseks või olemasoleva renoveerimiseks, tuleb aina enam arvestada regulatsioonide ja normidega, mis puudutavad energiatõhusust. Olukorras, kus energiahinnad ja ülalpidamiskulud aina kasvavad, tasub energiatõhususe printsiipide järgimine pikas perspektiivis kindlasti ära, kuid maksimaalse kasu saamiseks, tasub mõelda miinimumnõuetest samm kaugemale ning miks mitte kaasata ka valdkonna spetsialiste ja konsultante LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikaadi taotlemiseks.
Novembris maksis Tallinnas keskmine korteri ruutmeeter 2902 eurot ja tehinguid oli pealinnas kokku 662, mis on viimaste kuudega sarnane maht, teatas 1Partner Kinnisvara.
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785