• 22.07.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Järelvaadatav: Kuidas aitab uus muinsuskaitseseadus omanikku?

Veebiseminari käigus saad teada uuest muinsuskaitseseadusest ja planeeringutest.
Järelvaadatav: Kuidas aitab uus muinsuskaitseseadus omanikku?
Veebruari algul võeti Riigikogus seadusena vastu muinsuskaitseseaduse eelnõu. Eelkõige toob kavandatav muudatus leevendust eraomanikele, kellele kuulub 80 protsenti ehitismälestistest. Kitsenduste rahaline hüvitamine, nõustamine ja leevenduste tegemine laieneb kõikidele muinsuskaitse mälestiste liikidele.
Oskamatu renoveerimine võib kultuuriväärtusega tarinditele ja detailidele kahju teha või neid rikkuda. Teadmatusest või rahapuudusest tingitud kokkuhoid pole ajaloo säilimise nimel vabanduseks. Ehitustöödel Muinsuskaitseameti ettekirjutatud nõudeid järgides ja ajaloolist eripära säilitades, muutub ka objekti väärtus. Tavaliselt on renoveerimiskulud kaitsealuses elamus kõrgemad, kuid saavutatud tulemus ka oma hinda väärt: kokkuvõttes kinnisvara väärtus tõuseb.
Veebiseminari viivad läbi Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ja ehituspärandi valdkonna juht Anni Martin.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest ([email protected]).

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele