(Sisuturundus)Miks on just nüüd magus aeg päikeseenergiapargi loomiseks?

Mis on sisuturundus? >

Kogu maailma hooneehitus liigub energiatõhusamate ja loodussõbralikumate majade poole ning ka Eestis on aastast 2018 kohustuslik ehitada ainult energiasäästlikke ja aastast 2020 ainult passiivmaju. Seega ei ole enam mõtet ehitada tarbivat maja, kui näiteks päikesepaneelide abil saab püstitada hoopis kasumit tootva hoone. Lähemalt räägib Energogen OÜ müügijuht-insener Kaspar Kasepõld.

Iga hoone tarbib energiat, kuid möödas on ajad, kus omanikud peaksid kinnisvara kasutamisele peale maksma. Loomulikult on seda keerukas läbi viia väikese pindalaga eramajade puhul, kuid kõik uut hoonet planeerivad tööstus-, kaubandus-, logistika- ja tootmisettevõtted peaksid kindlasti mõtlema päikeseenergia ärakasutamisele, sest päikesepaneelid on parim lahendus vähendada oma igakuiseid elektriarveid taastuvenergia abil.

Arvestades, et Austraalia on lubanud 2030. aastaks minna üle taastuvenergiale ning aastaks 2050 võiks olla kogu maailm taastuvenergialahendustele rajatud, ei ole täna enam mõtet ehitada taastuvenergialahenduseta maju. Hooneid ehitatakse harilikult vähemalt 30–50aastase perspektiiviga ehk seega oleks hea mõelda ette, et need oleksid ka tulevikus seadustega kooskõlas. Lisaks on päikesejaam hooldusvaba, vajamata iga kuu ega isegi iga aasta hooldust või detailide väljavahetamist. Pole olemas mugavamat alternatiivküttesüsteemi kui päikeseküte.

Täpne prognoos aitab pargist saadavat kasumit täpselt arvestada

Päikesepaneelide puhul pole tegemist küll just lühiajalise investeeringuga, sest projekti tasuvusaeg on keskmiselt 10 aastat, kuid siiski saab päikeseenergiat suurepäraselt ette planeerida. Aastad pole küll vennad, kuid nii pikaajalise investeeringu peale saab päikesest saadavat energiat aasta lõikes suurepäraselt prognoosida.

Kuni 1. juulini 2018 on igal riikliku elektrivõrguga liitujal 12 aastaks fikseeritud elektrimüügi hinnaks 53,7 eurot/megavatt, kuid praeguse eelnõu järgi on plaanis see alates järgmise aasta suvest vabaks lasta ning siis hakkab elektri võrku müüdav hind sõltuma börsist. Seetõttu tasub neil, kel plaanis päikeseenergiapargi ehitus, kiirustada! See käib muidugi suuremate müüjate kohta, sest väiketarbija müüginumbriteks jäävad tänaste hindade juures 50–60 eurot aastas.

Eramajade puhul on elektrivõrguga liitumistasu praegusel ajal Eestis 300–1000 eurot, ühiskondlike ja tööstuslike hoonete puhul on liitumistasud vastavalt kokkuleppele, moodustades isegi kuni 30% kogu ehitusele planeeritud investeeringust. Seetõttu on väga oluline riigi ja kohalike omavalitsuste tugi suuremate jaamade ehitusel, sest päeva lõpuks on meie kõigi suund ju üks: tarbida vähem ja tarbida keskkonnasäästlikumalt.

Kindlasti tasub silmas pidada, et kui palju energiat tarbivad tööstus- ja tootmishooned plaanivad päikeseenergiajaama rajamist, on oluline analüüsida oma senist energiatarbimist aasta lõikes ja tunni kaupa. Ainult nii saab teha korraliku majandustehnilise analüüsi ning ainult nii saavad päikesepaneelide müüjad ja pargirajajad arvutada oma kliendile välja täpse prognoosi. Miks see on oluline? Sest on ettevõtteid, kus on pikad kollektiivpuhkused ning sel ajal tootmist ei toimu. Või toimub suur osa tootmisest öisel ajal, mis jällegi võib kaasa tuua vähemoptimistlikumad prognoosid. Elektriarve moodustab väga suure osa iga tootva ja töötleva ettevõtte kuludest ning seetõttu on mõistlik kaasata sel puhul analüüsiks oma ala spetsialist, kes aitab ratsionaalselt mõelda, analüüsist saadud tulemuste reaalseid prognoose arvutada ja konkreetseid ettepanekuid teha.

Loe veel päikesepaneelidest siit!

Energogen OÜ 
2011. aastal asutatud Energogen OÜ põhitegevus on päikesepaneelide terviklahenduste müük ja paigaldus. Ettevõte on paigaldanud nüüdseks üle 2,52 MW päikesepaneele. Eesti kapitalil põhinev Energogen OÜ pakub konsultatsioone, tasuvusanalüüse, projekteerimist ja paigaldust. Lisaks on võimalik tellida eraldi süsteemikomponente, seiret ja hooldust. Töökindlatele päikesepaneelidele antakse pikaajaline, 10–12aastane garantii ning inverteritele 10aastane garantii, mis tähendab, et kogu projekti tasuvusasja vältel on klientidel tänu garantiidele kindlustunne. 

energogen.ee

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Osale arutelus Saada sõbrale Prindi

Osale arutelus

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Kuva rohkem

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed