(Sisuturundus)Näide, faktid ja põhjendused: miks eelistada moodulmaja?

Mis on sisuturundus? >

Kõige lihtsamalt saab moodulmaja eelised kokku võtta kolme sõnaga: kiire, soodne ja loodussõbralik. Moodulmaja annab võimaluse rajada endale kodu lühikese ajaga ja suhteliselt madalate kuludega. Ja lisaks valmistatakse moodulmajad taastuvast materjalist puidust, mis on keskkonnasõbralik ning sobib nii emotsionaalselt kui ka visuaalselt ideaalselt ruumide kujundamiseks. Lähemalt selgitab moodulmajade tootja SIA "Superbebris" tegevjuht Agris Kosītis.

Saunamaja
Saunamaja

Moodulmaja elemendid koostatakse tehase sisetingimustes ja sellega on tagatud nende kõrge kvaliteet ja vastupidavus. Täpselt valmistatud puitkonstruktsioonide kõrval pole väheoluline ka teiste toodete ja materjalide kvaliteet. Super Bebrise tehases kasutatakse puitkarkasside puhul tunnustatud Saksa tootja Remmers antiseptikuid ja värve.

Kuidas valmib moodulmaja ja mida see kliendi jaoks tähendab? Võtame näiteks Super Bebrise moodulmaja MP-5, kus on kolm magamistuba, elutuba koos avatud köögiga ja sanitaarruumid. Kõik detailid valmistatakse ette tehases. Seejärel algab montaaž kliendi juures, milleks kulub nädal. Kliendi poolt on vajalik varem sõlmida vee- ja elektriliitumised ning lasta rajada kommunikatsioonide ühenduskohad.

Kõik ülejäänu on juba Bebrise teha: rajatakse korralik postvundament, tehakse vajalikud hüdrotõkestustööd ja monteeritakse maja.

Moodulmaja planeeringut ja viimistlust saab muuta vastavalt maitsele

84ruutmeetrise moodulmaja MP-5 hind koos 20ruutmeetri suuruse terrassi, köögi, sise- ja välisvoodri ning paigaldusega on 50 000 eurot.

Tänapäeval on äärmiselt oluliseks saanud, et eluaseme ülalpidamiskulud oleksid võimalikult madalad ehk siis kulud küttele oleksid minimaalsed, kuid maja peaks seejuures olema soe ja hubane. Vaadates mitmeid aastaid Läti perede kasutuses olevaid moodulmaju (kokku on neid püstitatud üle 200) võib kinnitada, et mudeli MP-5 keskmiseks soojakuluks on 80 eurot kuus. Arvestus on tehtud eeldusel, et maja kütab graanulküttekatel ning on ehitatud vastavalt põhiplaanile.

Kuigi sageli arvatakse, et moodulmaja puhul on plaan kivisse raiutud ning seda ei saa muuta, pole see sugugi nii. Ka moodulmajal annab muuta põhiplaneeringut ja vajadusel liita see kasvõi teise moodulmajaga, suurendades sel viisil oma elamispinda või lisada mugavusi. Meie kogemused ütlevad, et kui klient ei soovi kolme magamistuba, vaid eelistab näiteks ühe toa asemel sauna, ei ole probleemi muuta üks magamistubadest mõnusaks saunaruumiks.

Moodulmajade seinte paksus on 20 cm ja soojustuseks kasutatakse Põhjamaade standarditele vastavat Paroci kivivilla. Sise- ja välisviimistlusematerjalide valikul on kliendil suhteliselt vabad käed – tänasel päeval on valik väga lai ning tuleb lasta vaid fantaasial lennata!

Põranda alla on paigutatud 25 mm paksune niiskuskindel puitkiudplaat, mis omakorda on maapinna poolt kaetud ca 5 mm bituumenikihiga. Selliselt välistatakse mistahes niiskuse tungimine konstruktsioonidesse. Katusekatte materjalina kasutame üldiselt niiskuskindlat puitlaastplaati ja bituumensindlit, ent majaostja soovil võib muidugi kasutada ka teisi katusekatteid.

Luksuslik moodul-saunamaja valmib vaid mõne tunniga

Uus ja luksuslikem toode on tehases lõpuni valmis ehitatud köögi ja puhkenurgaga saunamaja. Kogu sisustus – alates saunast ja lõpetades terrassi ning markiisiga – komplekteeritakse tehases ning transporditakse seejärel kliendi soovitud kohta. Nii saab klient mõne tunniga kätte täiesti kasutusvalmis ja viimistletud saunamaja, mille puhul on edasiselt vaja vaid organiseerida vee- ja elektrisüsteemiga liitumine.

Rääkides hindadest, on 84ruutmeetrise moodulmaja MP-5 hind koos 20 m2 suuruse terrassi, köögi, sise- ja välisvoodri ning loomulikult koos paigaldusega 50 000 eurot. Luksuslik saunamaja koos küttesüsteemide, sisustuse ja paigaldusega maksab 35 000 eurot. Hinnad ei sisalda käibemaksu, aga kui Eesti käibemaksukohuslane ostab maja Läti käibemaksukohuslase käest, ei tule tänu Euroopa Liidu seadusandlusele käibemaksu tasuda.

Super Bebris Liimpuidust moodulmajade tootja Super Bebris on asutatud aastal 2001. Alates ettevõtte loomisest on igal aastal pööratud suurt tähelepanu tootmisprotsesside täiustamisele ning viidud ettevõtte tegevus ja tooted vastavusse ISO-kvaliteedinõuete ja CE-vastavusmärgiga. Uute tehnoloogiate arendamisele ja juurutamisele suunatud strateegia ning kvaliteetne toodang on toonud majatootjale palju eksportturge ning nüüd müüakse Super Bebris hooneid lisaks Baltimaadele Hispaaniasse, Prantsusmaale, Islandile, Inglismaale, Venemaale, Norra, Rootsi, Saksamaale ja USAsse. Lätis on Super Bebris välja töötanud ja valmis ehitanud mitmeid külasid nagu Saulisi, Zitari, Vecdumbraji, Langstini II ja Vacu Kalni.

www.bebris.lv

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Osale arutelus Saada sõbrale Prindi

Osale arutelus

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Kuva rohkem

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed