Valitsus lükkab meretuuleparkide rajamise tulevikku
Tuuleparkide vähempakkumisega liigutakse edasi kahes etapis, esimeses järjekorras keskendutakse maismaatulleparkidele, kinnitas valitsuse pressikonverentsil kliimaminister Yoko Alender.
Kliimaminister Yoko Alender soovib lükata meretuuleparkide teema tulevikku, kui selguvad võimalikud Euroopa Liidu toetusmeetmed.
Foto: Liis Treimann
Alenderi sõnul on maismaatuuleparkide rajamine “kiirem ja vajalikum.” Kliimaministeeriumi andmetel on kümnendi lõpuks vaja Eestis 2850 MW maismaatuuleparke. Suures mahus pidi lisanduma ka meretuuleparke, kuid tänase seisuga on need plaanid edasi lükatud.
Suurbritannias aastatel 1970–1994 läbiviidud ehitusuuringust, milles analüüsiti hilinemiste ja eelarve ületamiste põhjuseid, selgus, et 40% ootamatutest hilinemistest ja lisakuludest olid seotud geotehniliste oludega. Ehitaja vaates tõusetub küsimus: mis saab siis, kui tegelik kohapealne geotehniline olukord osutub arvatust keerulisemaks?