• 15.08.24, 11:00

Asfaldi süsiniku jalajälge saab vähendada, vaja on muuta seadusi

Võimalused süsiniku jalajälje vähendamiseks on juba olemas ja neid tuleb hakata laialdasemalt kasutama. Küll nõuab see ka mõningate riiklike regulatsioonide muutmist ja siin peab riik näitama initsiatiivi vajalike muudatuste kiireks rakendamiseks.
Oliver Kiisler, Teehoiu nõuandekogu asfaltbetooni ja -katete töörühma juht.
  • Oliver Kiisler, Teehoiu nõuandekogu asfaltbetooni ja -katete töörühma juht.
Asfaldi tootmise käigus tekib ühe tonni asfaltsegu tootmisel keskmiselt umbes 50 kg CO₂. Võrdluseks näiteks traditsioonilisel moel toodetud betoonil on see 3-4 korda suurem.

Seotud lood

Uudised
  • 03.06.24, 08:39
Soome tsemendihüpe: kaks korda vähem CO2
Soomes algatatud uurimisprojekt on suunatud CO2 emissioonide kahandamisele betoonivaldkonnas 50% võrra ehk kaks korda. Rohelisema betooni saavutamise kogemustest ja uurimistest rääkis Soome Aalto ülikooli professor Jouni Punkki.
Uudised
  • 27.10.23, 10:13
Betoon on suur süsinikuladu
Betooni karboniseerumisel seotav CO2 on siiani kliimaarvutustest väljas ja see moonutab üldpilti. Levinud väide on olnud kaua, et puit on väga keskkonnasäästlik, betoonikasutus aga ülimalt süsihappegaasi atmosfääri paiskav. Paraku ei ole see tõde, vaid killud erinevatest vaatenurkadest, kinnitavad teadlased.
Uudised
  • 11.12.23, 10:28
Eksperdi vastuväide: miks ei ole betoon suur süsinikuladu
27. oktoobril Ehitusuudistes avaldatud artiklis "Betoon on suur süsinikuladu" toodi välja, et betoon seob oma eluea jooksul peaaegu kogu CO2, mis on eraldunud tsemendi tootmisel. Tekib küsimus, miks hoonete süsinikujälje arvutustes seda arvesse ei võeta. Kas ehitusmaterjalide ja hoonete piirnormide arvutuse pahatahtlik eesmärk on betoonitööstus lihtsalt välja suretada või on olukorrale mõni muu selgitus, analüüsib ehituse süsinikujälje ekspert ja LCA Support juht Anni Oviir.
  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 10:08
Ekspert selgitab: miks vajab ärihoone enamat kui lihtsalt katust?
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele