Inseneriteaduskonna vilistlased lõid uue stipendiumifondi, et toetada tudengeid, kes oma vabast ajast ja kohusetundest erinevate vabatahtlike tegevustega eriala populariseerivad.

- Fondi asutaja Erik Teder on Eesti Inseneride Liidu poolt valitud ka Aasta tehnikaüliõpilaseks 2020.
- Foto: Tallinna Tehnikaülikool
Stipendiumi suuruseks on sel aastal 1500 eurot. „Soovime inseneritudengeid toetada, et nad saaksid pühendada õpingutele ega peaks kooli kõrvalt tööl käima, kuna see toob tihti kaasa õppetulemuste languse, õpingute venimise või hoopiski poolelijäämise,“ selgitas fondi eestvedaja, tehnikaülikooli vilistlane Erik Teder. „Valdkonna atraktiivsuse tõstmine võiks kaasa aidata inseneridepuuduse vähendamisele, samuti tõsta lõpetajate ja sisseastujate arvu,“ lisas Teder.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Legendaarse ehitusinseneri Karl Õigeri hinnangul on Eestis inseneeria vaates huvitavaid hooneid vähe. “Enamik on klaaskastid, millel fassaadil võib-olla veidi vigurdatud,” ütleb ta, et palju on kerkinud ühetaolisi hooneid, nagu suured kaubanduskeskused, hotellid, Unibet Arena jms.
President Alar Karis kuulutas välja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu uue preemia, mis on mõeldud noorele, kes on saavutanud insenerina väljapaistvaid tulemusi oma erialal, selle õpetamisel või populariseerimisel.
Tehisintellekt on on projekteerijatele ja arhitektidele hindamatu väärtusega igapäevase töövoo lihtsustamisel. AI lisamine tööriistakasti ei säästa mitte ainult aega, vaid võimaldab viia ka loomingulised protsessid täiesti uuele tasemele. Projekteerimis- ja arhitektuuribüroos Sirkel & Mall käis tehisintellekti kasutamisest igapäevatöös rääkimas BIM ja AIM koordinaator Dmitri Garbuzenko.
Energeetika valdkond on ajalooliselt olnud vägagi meestekeskne, kuid tegelikult ei ole elekter ja inseneeria sugugi vaid meeste pärusmaa. Inseneriharidusega noor energeetikavaldkonna ekspert Elise Johanna Lill (28) on üle viie aasta töötanud Enefit Greenis – alustas praktikandina ja tegutseb praegu taastuvenergia projektijuhina. Hoolimata stereotüüpidest ei tunne Elise, et inseneritöös oleks tal vähem eeliseid kui meeskolleegidel.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.