Soome puhkekeskustele moodulmaju eksportinud OÜ Revonia koges eelmisel aastal turu langust, aga ettevõtte tegevjuht Rauno Oja usub, et pessimistlik foon hakkab nüüd positiivsemaga asenduma.
Jõulumaal Rovaniemi lähedal Apukka puhkekülas on Revonia betoonist püstkojakujulised puhkemajad. Foto: Revonia
Eestisse, Soome, Austriasse, Saksamaale ja Ühendkuningriikidesse Revonia kaubamärgi all eri suurusega betoonist moodulmaju, moodulkeldreid ja saunu tootva OÜ Revonia juhatuse liikme Rauno Oja sõnul on sel aastal käive langenud, ehkki sama töö saamiseks nagu 2022. aastal on tulnud teha kolm korda rohkem tööd.
Soome ehitusturg on selgelt juba terve viimase aasta kokku tõmbunud, eriti elamuehituses. "Aga seis on kindlasti parem kui pool aastat tagasi – projekteerijatena ongi meie sektor ilmselt kõige esimene, kelleni muutus jõuab,” rääkis OÜ Projekt Kuubis juhatuse liige Merylin Rüütli.
Mitmed Soomes tegutsevate ettevõtete juhid usuvad, et sealne ehitusturg on põhjast läbi käinud. "Suve lõpus oleme alustanud taas uute projektidega ja praegu on meil Soomes tööd järgmise aasta esimese poolaastani piisavalt," kinnitas Maru Betoonitööd tegevjuht Taavi Varb.
Volvo Construction Equipment (Volvo CE) jätkab murrangulist tootearenduse aastat, lansseerides uue põlvkonna rataslaadurid – masinad, mis on toodetud maksimaalse tootlikkuse, operaatori mugavuse ja ohutuse tagamiseks.