Vilcon Ehitus puuris Pärnu jõe ääres kaldasse üle 8000 meetri vaiu
Vilcon Ehitus lõpetas neil päevil olulise osa Pärnu tulevaseks südameks kujuneva Vanasadama Kvartali ehituse juures: maasse puuriti 469 vaia, kogupikkusega rohkem kui 8 kilomeetrit. Asukoht lisab uue elurajooni ehitusele keerukust.
Geoloogiat arvesse võttes oli vaivundament nendesse oludesse sobivaim lahendus. Foto: Vilcon Ehitus
Vaiad – pikimad neist ulatuvad lausa 25 meetri sügavusele – on kandekonstruktsiooni kriitilise tähtsusega osa, neile hakkab toetuma kogu Vanasadama Kvartal. Jõe ja mere suudme äärde ehitades peab arvestama veetaseme kõikumisega, kõik projekti osad on sellest vaatest hoolega läbi mõeldud. „Geoloogiat arvesse võttes oli vaivundament nendesse oludesse sobivaim lahendus,“ ütles Vilcon Ehituse projektijuht Aleksei Neiman.
Ajaloolise Tallinna paberivabriku piirkonna arendus jätkub hoogsalt, samas kui mitmed objektid on Eestis ootele pandud ja investeeringuid suunatakse siit regioonist mujale. "Nägime vahepeal osade materjalide mitmekordset hinnatõusu, mis on tänaseks hakanud stabiliseeruma,“ kirjeldas Vilcon Ehituse juht Indrek Saar olukorda ehituses.
Tänasest saab näha Tallinna kesklinna kerkiva A-klassi eksklusiivse büroohoone Maakri HUB täiskõrgust. Täies hiilguses saab aadressil Maarki 23A asuva maja välisilmet näha juba sügisel ning esimesed üürnikud alustavad kontorites tööd aasta lõpus, teatab Fausto Capital.
Maa kõrge hind ja ruumikitsikus sunnib kesklinnas pöörama pilku hoonete alla ja ehitama parklad maa-alustele korrustele. Uue büroohoone või kortermaja arendusel on seadusega nõutud teatav parkimiskohtade arv, kuid see on ka renoveeritud korterite tugev müügiargument. Samas tuleb aga arvestada, et maa alla ehitamine on suhteliselt kallis ja ajakulukas, selgitab ehitusinsener ja TalTechi õppejõud Johannes Pello.
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.
Ettevõtte omaniku Indrek Uusalu sõnul on praegune ambitsioon saada avalikuks ettevõtteks ning eesmärk on hakata ettevõtet kasvatama börsi abil pikas perspektiivis.