Ehitussektor on töötajate jaoks üks ohtlikumaid sektoreid. Ainuüksi sel aastal on ehituses aset leidnud pea 270 tööõnnetust ning kaotanud elu kolm töötajat. Käima lükatud projekti eesmärk on kaitsta ehitajaid ja nende tervist isikukaitsevahendite kasutamise edendamise läbi.

- Ehitus on üks ohtlikumaid sektoreid.
- Foto: Raul Mee
Kui tööõnnetuste arv kõikide sektorite peale kokku on Eestis viimasel kümnendil langenud, ei saa sama öelda ehitussektori kohta, kus õnnetuste arv on püsinud võrdlemisi stabiilsena. Viimase viie aasta jooksul pole olnud ühtegi aastat, kus ehitussektoris poleks toimunud surmaga lõppenud tööõnnetust. Tööõnnetustest tulenevate tervisekahjustuste vähendamiseks viisid Mõttekoda Praxis, tööinspektsioon ja sotsiaalministeerium läbi uuringu, mis keskendus isikukaitsevahendite kasutamisele ehitussektoris.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.