Ebaõiglaselt koormav hankeleping – kas kanda kahjum või riskida lepingu rikkumisega?
Riigihangetes on peaaegu alati olulisimaks komponendiks hind. Aasta aastalt on aga konkurents riigihangetes ning seda eriti ehitustööde riigihangetes tihenenud. See on toonud kaasa ettevõtjate poolt pakkumuses arvestatava kasumimarginaali tagasihoidlikkuse. Kui lisada väikesele marginaalile ligi 6 kuud väldanud järjepidev ehitusmaterjalide hinnatõus koos energiahindade kiire kasvuga, on paljud hankelepinguid sõlminud ettevõtjad põhjendatult mures, kas lepingu täitmine ja algselt pakutud hinnas ehitustööde lõpule viimine ilma märkimisväärse kahjumita üldse reaalne on.
Advokaadibüroo RASK riigihangete valdkonna kaasjuht Keidi Kõivu hinnangul on hankelepingute muutmise praktika tagasihoidlik.
Riigihangete seadus näeb ette mitmed alused, mil juba sõlmitud hankelepingu muutmine on võimalik ning seda ka oluliste lepingukomponentide korral, nagu näiteks lepingu hind.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.