Eesti suurim jaotusvõrguettevõte Elektrilevi on Jõgeva piirkonnaalajaama rikke järgselt välja töötanud erilahenduse senisest kindlama elektrivarustuse tagamiseks. Selle tarbeks ehitatakse alajaama territooriumile eraldi ajutine hoone ja paigaldatakse täiendavad 10 kV ja 35 kV seadmed. Erilahendus valmib augusti lõpuks.

- Tööd Jõgeva alajaamas.
- Foto: Karl-Erik Kumm / Elektrilevi
Tänavu 27. aprillil aset leidnud põlengu käigus sai Jõgeva piirkonnaalajaam sedavõrd tugevalt kannatada, et muutus kasutuskõlbmatuks. Elektrilevi lahendas kriisiolukorra varualajaama operatiivse paigaldamisega. „Pikas vaates on tegu siiski ajutise lahendusega, kuna elektrivarustuskindluse igakülgseks tagamiseks on tarvilik uuesti üles ehitada piirkonnaalajaam. Praegune lahendus ei taga piisavat võimekust ümberlülitamisteks ning läbilaskevõimet talvisteks tipukoormusteks,“ sõnas Elektrilevi varahalduse juht Rasmus Armas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?