Digitaalehituse klaster kuulutab välja preemiakonkursi „Digiehituse tulevikutegija”, mille eesmärk on tunnustada kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistritaseme lõpetanud tudengeid, kes on silma paistnud säravate ideede ja innovaatiliste lahenduste leidmisega ehituse ja ruumiloomega seotud valdkondades. Preemiale suurusega 1000 eurot saavad kandideerida kõigi kõrgkoolide 2020./2021. õppeaasta lõpetajad.

- Pilt pärineb eelmisel aastal preemia võitnud Elina Liiva magistritööst.
Digitaalehituse klastri juhatuse liige ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari: „Preemiakonkursile „Digiehituse tulevikutegija“ võib esitada väga erinevaid lõputöid, mis on seotud meid ümbritseva keskkonna planeerimise ja uuringutega, uute loovate innovatsiooniideede, digitaalsete lahenduste rakendamise või nutikate koostööviiside arendamisega ruumiloome ja ehitussektori erinevates valdkondades, mille kaasamisel ja arvestamisel sünnib parem ning kaasaegne elukeskkond meile kõigile.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?