Hoonete energiatõhususe regulatsioonide eesmärkideks on vähendada hoonefondi energiatarbimist ja CO2 heidet, tagades samal ajal hea hoonete sisekliima ja kasutajate mugavuse. Eriti oluline on hea sisekliima hoonetes, kus kasutajad viibivad pikka aega või on sisekliima kõrvalekalletele vastuvõtlikud: lasteaiad, koolid, vanadekodud.

- Viimsi gümnaasium on ristkihtpuidust, mis valiti peamiseks ehitusmaterjaliks eelkõige keskkonnasõbralikkuse ja hea sisekliima tõttu.
- Foto: Raul Mee, fotograaf
Selgitamaks, kuidas on õnnestunud energiatõhususe, sisekliima ja kasutajate rahulolu samaaegne saavutamine uutes puithoonetes, hinnati NERO projekti käigus kolme kooli ja viie lasteaia sisekliimat ning energiatõhusust. Kaks analüüsitud hoonet asuvad Eestis, üks Norras ja viis Soomes. Mõõtsime kütte- ja jahutusperioodil sisekliima parameetreid (õhu temperatuur, suhteline niiskus, süsihappegaasi sisaldus), hindasime energiatõhusust arvutusliku energiamärgise ja tegeliku energiatarbimise alusel ning viisime läbi hoone kasutajate küsitluse sisekliima tingimustega rahulolu kohta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.