TalTechi geoloogia instituudi tehnik, maapõueressursside magistriõpilane Aleks Strazdin lõi idufirma, mis tegeleb kaevandusjäätmete taaskasutamisega. Ümbertöötlusel saadavat materjali saaks kasutada ehituses, mööbli valmistamisel, erinevates tootmistes, kus vaja tahket materjali.

- TalTechi geoloogia instituudi tehnik, maapõueressursside magistriõpilane Aleks Strazdin
- Foto: TalTechi geoloogia instituut
Aleks Strazdin sai idee kaevandusjäätmete taaskasutamiseks juba mitu aastat tagasi, kui tal õnnestus näha paberit, mis oli valmistatud kaltsiumkarbonaadist ja plastikust. “See oli Hiinas valmistatud paber, kus kaltsiumkarbonaati umbes 80%, ülejäänu oli plastik. Ja ma hakkasin mõtlema, et miks mitte teha Eestis midagi sarnast. Aga et olla rohesõbralik ja võimalikult palju taaskasutada, otsustasin lisaks taaskasutatud plastikule kasutada kaevandusjäätmeid,” räägib noormees.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.