Suurimad ventilatsioonivead tehakse planeerimisetapis
Sisekliima on eriti oluline, kuna kaasajal ehitame õhutihedaid maju. Sellele peab aga mõtlema juba planeerimisetapis, sest hilisem muudatuste tegemine võib osutuda keeruliseks, ütleb Sweco Projekti sisekliima ja hoone veetehnika üksuse juht Peter Haab.
Tallinna Õpetajate Kodus on põhilised säästmismeetmed võimalikult väikese soojusjuhtivusega seinad, võimalikult head aknad, aatriumis kasutatav automatiseeritud passiivne tuulutus ja hallvee soojuse taaskasutuse lisamine.
Autor: RASMUS KOOSKORA
“Mina juhindun oma töös printsiibist, et kütte-ventilatsiooniinsener on teinud oma tööd kõige paremini siis, kui ei saa aru, kas ta on oma tööd üldse teinud,” rääkis Haab konverentsil Säästlik hoone 2020. Kui tellija ja arhitekt teevad rumalaid vigu või lihtsalt liiga lõunapoolseid ja liiga klaasiseid maju, siis projekteerijad peavad seda lahendama.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Ehitusuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.