• 12.08.20, 06:00

Kuidas jälgida ja vähendada siseõhu radoonisisaldust?

Eestis kehtib tööandjaile kohustus kõrgendatud radooniriskiga aladel, mille hulka kuulub ka Tallinna linn, töötajate terviseriskide vähendamiseks siseruumides õhu radoonitaset mõõta. Kui mõõtmise tulemusel selgub, et õhu radoonisisaldus tööruumis ületab viitetaset, tuleb vajadusel rakendada ehituslikke parandusmeetmeid.
Tallinna Tehnikakõrgkool on soetanud professionaalse seadmepargi, millega saab suure täpsusega (<10%) aktiiivsel moel mõõta ja salvestada samaaegselt mitmete ruumide siseõhu radooni aktiivsuskontsentratsioone.
  • Tallinna Tehnikakõrgkool on soetanud professionaalse seadmepargi, millega saab suure täpsusega (<10%) aktiiivsel moel mõõta ja salvestada samaaegselt mitmete ruumide siseõhu radooni aktiivsuskontsentratsioone.
  • Foto: Tallinna Tehnikakõrgkool
Eestis tehtud uuringud näitavad, et erinevate maakondade lõikes ületab elamute siseõhus mõõdetud radoonisisaldus kuni 35% ja asulate lõikes kuni 72% varem Eestis kehtinud piirnormi 200 Bq/m3. Maksimaalsed radoonisisaldused ulatuvad 800-3000 Bq/m3 ja üksikjuhtudel isegi kõrgemale. [3]

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele