Lennusadamasse kerkivast Keskkonnamajast tuleb Eesti kõige keskkonnasõbralikum riigihoone, mille ehitamisel plaanitakse kasutada võimalikult palju Eestis toodetud materjali, eelkõige puitu. Projekteerimise käigus on täpsustunud, milliseid uudseid ehituslahendusi on võimalik majja tuua.

- Vaade tulevasele keskkonnamajale rannapromenaadilt.
- Foto: KAVAKAVA
Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Hannes Ulmas tutvustas, et algusest peale onkeskkonnamaja puhul ideeks olnud, et see peab olema säästlik. “Oleme lähteülesandena sõnastanud keskkonnasäästlikkuse läbi teatud punktide, milleks on, et hoone ehitamiseks tuleb kasutada maksimaalselt puitu, hoone peab vastama liginullenergia nõuetele ja tuleb kasutada keskkonnasäästlikke ning samas nutikaid lahendusi.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.