Viie aasta eest vastu võetud uus planeerimisseadus on kriitikute arvates muutnud planeerimismenetlused läbipaistmatumaks ning maavalitsuste kaotamine teinud pea olematuks kontrolli kohalike omavalitsuste otsuste üle, mis omakorda on suurendanud planeeringute valdkonna korruptsiooniriski.

- Planeerimisseaduse kitsaskohtade väljatoomise südameasjaks võtnud AS Reyktal juht Mati Sarevet ja planeeringuekspert Kaur Lass on probleeme käinud korduvalt tutvustamas rahandusministeeriumis.
- Foto: Andras Kralla
„Mina ei suuda teha mõistliku ajakulu ja hinnaga planeeringuid Tallinna, Pärnu ja Tartu linnas, aga ka Rae, Jõelähtme, Saue ja Saku vallas,“ loetleb OÜ Head juht ja omanik Kaur Lass. Peamiseks põhjuseks nimetab ta planeerimismenetluste läbipaistmatust, asjaajamise venitamist ning sagedast ametnike kiusu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?