• 09.04.20, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Millised on kitsaskohad ehituse infomudelite kasutamisel?

BIMist on saanud nii mõneski ettevõttes igapäevatöö kindel osa, aga millised on praegu kitsaskohad selle kasutamises? Sellele küsimusele otsiti vastuseid ehituse tehnoloogiakonverentsil vestlusringis “Infomudeli võimalused ehitise elukaares”.
Millised on kitsaskohad ehituse infomudelite kasutamisel?
  • Foto: Raul Mee, fotograaf
Novarc Groupi juhatuse liikme Kaitis Vääri sõnul võtsid nad kümme aastat tagasi vastu otsuse, et projekteerima hakatakse mudelis. “Otsustasime siis, et ühel päeval teeme kõik projektid BIMis. Jõudsime selleni paari aastaga. Täna on projektid meil enam-vähem kõik BIMis ja 3D-s – 99% projektidest on tehtud nii, et on loodud eeldused kasutada mudelit kogu ehitise elukaare jooksul.”

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele