Paldiskisse 500megavatist pumphüdrojaama kavandav Energiasalv Pakri sai Euroopa Liidult pealt miljoni euro uuringute tarvis.

- Energiasalve juht Peep Siitam lubab 2022. aastal kopad tööle panna
- Foto: Raul Mee
Ühtekokku eraldati ühendamise rahastust (CEF) 1,2 miljonit eurot, mida ettevõte kasutab ehitusgeoloogiliste, keskkonnaalaste ja tehniliste uuringute rahastamiseks. Sadadesse miljoniteses küündiva projekti ehitamist plaanitakse 2022. aastaks ning pumpjaam peaks valmima 2029. aastaks.
Seotud lood
Kuressaarde rajatud kaasaegse padelihalli projekteerimisel pöörati erilist tähelepanu ruumi akustikale, et vältida suurtele spordiruumidele omast kaja ja müra. Lahenduseks valiti Ruukki perforeeritud akustiline kandev katuslae profiil Acub, millesse on heli neeldumine juba sisse integreeritud. Praktika näitab, et läbimõeldud akustika parandab oluliselt nii kasutusmugavust kui ka hoone üldist kvaliteeti.