Autor: Ehitusuudised • 7. oktoober 2019

Elektri merekaabel parandab saarte varustuskindlust

Eleringil valmis Väikeses väinas Muhu-Orissaare merekaabel, mis tõstab Saaremaa ja Hiiumaa elektri varustuskindlust.
Merekaabli paigaldamine.
Autor: Elering

„Seni sõltusid Saaremaa ja Hiiumaa täielikult Väikese väina tammil kulgevatest õhuliinidest, mille rikke korral oleks saared jäänud elektrita. Nüüdsest on Saaremaa ja Hiiumaa tarbijate elektritoide dubleeritud Väikese väina merekaabliga ehk saarte varustuskindlus põhineb kahel eraldi paikneval ühendusel,“ rääkis Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Lepingu kaabli rajamiseks sõlmis Elering firmadega Merko Infra ja Connecto aasta tagasi, merekaabli paigaldustööd toimusid tänavu augustis ja kaabel pingestati sellel nädalal. Kaabel valmistati Soomes Prysmiani tehases spetsiaalselt selle projekti tarvis. Väikese väina esimese merekaabli rajamine läks Eleringile maksma enam kui viis miljonit eurot.

Järgmisel suvel paigaldavad samad ehitajad samasuguse uue merekaabli ka Suurde väina, kus esimene kaasaegne elektrikaabel alustas tööd neli aastat tagasi. Uued kaablid Väinameres jäävad tarbijaid teenindama 50 kuni 60 aastaks ja on piisavalt võimsad, et tulla toime ka tarbimise märgatava kasvuga.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785