Uutes mitteeluhoonete ventilatsioonistandardites on sees üsna palju elementaarseid meeldetuletusi, mis eeskätt vajalikud just noorematele ja vähemkogenud projekteerijatele, rääkis inseneribüroo Aksiaal juhataja ja kogenud õppejõud Peeter Parre Ehitusuudised.ee korraldatud veebiseminaril.

- Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse eestseisuse liikme Peeter Parre sõnul kiputakse unustama, et projekteerimisel peab tellija esitama lähteülesande.
- Foto: Raul Mee, fotograaf
Seminari alul tuletas Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse eestseisuse liige Peeter Parre meelde tausta – teadupärast Eestis otsesed ehitusnormid puuduvad. Esinevad mõningad seaduste põhjal koostatud määrused, ent põhiline projekteerimis-ehitustegevus toimub standardite ja juhendmaterjalide põhjal. Need dokumendid on aluseks heale ehitustavale, mis on olnud aluseks ka riigikohtu lahenditele. Euroopa normidele ja standarditele, mis on üsna laiad, tuleb juurde lisada Eesti rahvuslikud lisad.
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?