Autor: Ehitusuudised • 23. mai 2019

Uus kultuuri- ja konverentsikeskus Kaja avab uksed

Täna toimub Mustamäe uue kultuuri- ja konverentsikeskuse Kaja pidulik avamine.
Autor: BOA

„See on olnud uskumatult tegus ja õnnestunud aasta,“ tunnistab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats kultuuritempli valmimisele tagasi vaadates.

„Kui mõelda, et uue Kaja nurgakivi panime pidulikult paika nädalake vähem kui aasta tagasi – 1. juunil 2018, tänase seisuga on aga suur, ilus ning mis salata, ka küllaltki keerulise iseloomuga hoone valmis, siis müts maha kõigi tegijate ees! Esile tõstmist väärivad kõik alates BOA arhitektuuribüroost, kelle fantastilist visiooni me elluviiduna näeme, Nordlin Ehitusest, kes andis endast vaieldamatult parima, mis anda oli, ja lõpetades Kaja maja väikese vaimustava kollektiiviga Margus Toomlaga eesotsas, kes on kogu hingega olnud meie uue kultuuri- ja konverentsikeskuse sünnivalude ja -võlude juures.

Me oleme oma kultuuritemplit kaua oodanud – mustamäelased on seda oodanud, ma oletan, ligemale 60 aastat! – ja nüüd on ta lõpuks olemas. Valmis tööle hakkama, õigupoolest üritused juba tasapisi toimuvadki, aga sügisel, uue hooaja alates, juba täie tempoga ja ilma mingi allahindluseta. Ma hindan seda imelist atmosfääri, mida Kajas praegu tunda on, väga kõrgelt!“

Avamispidu pakub külalistele muusikalis-sõnaliste etteastete kõrval ka võimalust kogu majas oma silmaga ringi vaadata.

Mustamäe kultuuri- ja konverentsikeskuse Kaja hoone administratiivtiiba kolib lähinädalatel ka Mustamäe Linnaosa Valitsus.

Ehitus läks maksma 8,3 miljonit eurot. Põrandapinda on hoones 4000 m². Projekteerisid Infragate Eesti ja arhitektuuribüroo BOA, sisekujundus on firmalt OÜ Impro, ehitas Nordlin Ehitus OÜ.

Loe Kaja kohta ka Tulemuslik mudelprojekt pealinnas

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785