Autor: Ehitusuudised • 25. aprill 2019

Fund paneb nurgakivi Eesti ühele suurimale erivajadustega laste koolile

Reedel, 26. aprillil panevad Tallinna linnavalitsuse, Tallina Harisdusameti, kooli ja Fund Ehituse esindajad nurgakivi Tallinna Tondi Põhikooli uuele majale, mida koolipere on pikisilmi oodanud.

„Ligi saja-aastasel Tondi põhikoolil on linna haridusmaastikul täita väga oluline ülesanne – kaasata haridusse kõiki lapsi, olenemata nende erivajadusest,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Kool teeb tänuväärset tööd lihtsustatud, toimetuleku- ja hooldusõppe võimaldamisel, et võimetekohase hariduse saaksid omandada kõik lapsed. Kuid peale selle vajavad kooli kasvandikud rehabilitatsiooni- ja tugiteenuseid ning vabaaja- ja huvitegevusi, mida on jõudumööda pakutud ka seni, kuid milleks uude majja tulevad kordades paremad tingimused.“

Hoone valmib kava kohaselt 1. augustiks 2020 ning õppetööd saab seal alustada kuu aega hiljem, 1. septembril. Projekti eelarve on 13,19 miljonit eurot.

Tondi põhikooli direktori Sirli Väinsare sõnul ei tähenda uus koolimaja ainult uut hoonet, vaid ka sisulist muutust. „Uus maja toetab planeeritud kogupäevakooli kontseptsiooni realiseerumist. Kuna õppimine toimub meil läbi praktika, siis teeb eriliselt head meelt laienenud võimalused käelises tegevuses ja eluõpetuse valdkonnas,“ rääkis Väinsar. „Samuti on suurt tähelepanu pööratud kehalise tegevuse ja liikumise võimaluste täiendamisele nii maja siseselt kui õuealadel. Esmatähtis hoone planeerimisel oli keskkonna kujundamine vastavalt vajadustele ja nii ongi olenevalt õppekavast vastavad tingimused loodud.“

Tallinna Tondi Põhikooli eelkäijaks peetakse 1922. aasta suvel linnavalitsuse otsusega asutatud ja 1923. aasta jaanuaris tegutsema hakanud Tallinna Linna Abikooli. Kooli eelmine maja ehitati 1963. aastal ning see oli praeguseks vananenud. Hoone otsustati lammutada ja ehitada asemele uus, tänapäeva nõuetele vastav õppekompleks.

Hoone eskiisi ja eelprojekti koostasid 3+1 arhitektid, põhiprojekti Projekt O2 ja sisekujunduse Impro sisearhitektid. Ehitustöödega alustas Fund Ehitus OÜ tänavu jaanuaris. Suletud netopinda on B energiaklassiga hoonesse kavandatud 8325 m2.

Tondi põhikooli uus hoone on üle pika aja spetsiaalselt erivajadustega laste õpetamiseks kavandatud ehitis. Lisaks õpperuumidele tulevad sinna veel raviteraapia basseinid, kehalise treeningu kompleks, moodsa sisustusega õppeköök ja käsitööklassid ning teised toimetuleku parendamist toetavad ruumid. Hoones hakkab paiknema ka Tallinna Õppenõustamiskeskuse osakond oma mitmeotstarbeliste õppeklasside, eripedagoogide tööruumide ja auditoorium.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688