Autor: Ehitusuudised • 15. aprill 2019

Veskitamme liiklussõlme ehitustööd algavad uuesti

Riigitee nr 4 Tallinn–Pärnu–Ikla maantee 13,0–13,7 kilomeetritel ehk Veskitammi liiklussõlme juures alustati ehitustöödega 2018. aasta kevadel. Talveperioodil ehitustööd peatusid ning jätkuvad alates tänasest.
Autor: Tiit Motus

„Möödunud aastal teostati Veskitammi liiklussõlme ehitusobjektil põhimahus kaeve- ja täitetööd, rajati kommunikatsioonid ning ehitati tunnelid,“ sõnas teedeehituse direktor Ain Pähkel. „Kommunikatsioonid vajavad aga rajamist ja kaevetööd tegemist veel maanteest vasakule jäävatel tänavatel ja Jälgimäe-TOPi kogujatee mahasõidul. Suuremahulisema tööna on tegevusplaanis ka kogu objektile kahe viimase kattekihi paigaldamine.“

Tööde planeerimisel pööratakse eriliselt tähelepanu magistraalliikluse sujuvusele. Arvestades käesoleval aastal teostatavaid töid, kasutatakse põhimaanteel peamiselt 2+1 sõiduradadega liikluskorraldust, seda eriti põhitee viimaste asfaldikihtide paigaldamise ajal.

Veskitammi liiklussõlme ehituse raames rekonstrueeritakse osaliselt ka Laagri aleviku tänavad: Nõlvaku, Vanasilla, Seljaku. Ehitustööde käigus kaevatakse vana tee ning rajatakse uued konstruktsioonikihid, samuti uuendatakse kommunikatsioone. Kuivõrd rekonstrueeritavad tänavad on kitsad, siis ei ole võimalik kasutada ehitustöödel osalist tänava sulgemist ja eelmainitud tänavad suletakse ning avatakse järk-järgult tagamaks kohaliku liikluse toimimine.

Olgugi, et Laagri alevikku rajatud kolme jalakäijatele mõeldud tunneli betoonitööd valmisid möödunud aastal ja talviseks perioodiks avati need juba liiklejatele, suletakse alates homsest tunnelid liiklejatele uuesti. Jalakäijad suunatakse ajutiselt üle raudtee ja Laagri Selveri juurde rajatud ajutise foorreguleeritud ülekäigu kaudu. Tunnelite sulgemine on vajalik, et teostada tunnelites asfaltkatte ja püsivalgustite paigaldus ning graffitite eemaldamine.

Veskitammi raudteeülesõidu taasavamine liiklusele on planeeritud maikuusse.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785