• 03.03.19, 13:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Projekt „100 sammu inseneerias“ sündis selleks, et jääda

Insenere on vähe ning paljud kõrgkoolides õppivad üliõpilased jätavad õpingud pooleli. Miks nad katkestavad? Kuidas tuua keskkoolilõpetajaid inseneeria juurde?
Projekt „100 sammu inseneerias“ sündis selleks, et jääda
  • Foto: 100 sammu inseneerias
Kümneaastase töökogemuse põhjal Tallinna Tehnikakõrgkoolis olen jõudnud teadmiseni, et väljalangenute hulgas on palju neid, kes pole teinud teadlikku valikut. Teine suur põhjus on see, et käiakse tööl sh paljud ehitusinstituudi üliõpilased käivad erialasel tööl. Tööl käies tuleb ette olukordi, kus tööandja paneb tudengile suure töökoormuse. Tudeng lepib sellega, kuid selle tulemuseks on see, et ta ei leia õpingute tegelemiseks aega. Olukorda on parandanud kutsetunnistused, tööandja vajab kõrghariduse omandanud paberitega insenere.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele