Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 27. veebruar 2019

Regionaalhaigla uuendab palatikorpust

Autor: PERH
Regionaalhaigla sõlmis riigihankel edukaks osutunud pakkuja Innopolis Insenerid OÜ-ga Mustamäe meditsiinilinnaku palatikorpuse osalise rekonstrueerimise projekteerimise hankelepingu. Palatikorpuse uuendamine on oluline osa Regionaalhaigla infrastruktuuri lähiaastate arengust.

„Haiglahoonete korrasolek ja töökeskkond on Regionaalhaiglas igapäevaselt oluline ja tegeleme sellega pidevalt,“ ütles Regionaalhaigla infrastruktuuritehnika teenistuse juhataja Mairo Hirmo ja lisas: „Kavandatud rekonstrueerimine tagab patsientidele parema ravikeskkonna, tõhustab organisatsiooni tööd ning pakub töötajatele paremaid olmetingimusi.“

Uuendatud tehnovõrke ja süsteeme

1979. aastal kasutusele võetud haiglahoone palatikorpusel (B-korpus) on 13 maapealset ja 1 maa-alune korrus. Korpuse lõunaküljele kavandatakse haiglahoone laiendust – 5-korruselist patoloogia, kemoteraapia, hematoloogia ja nefroloogia ravikorpust (Y-korpust), mis liidetakse B-korpusega maa-aluse korruse tasapinnas.

Mustamäe meditsiinilinnaku palatiosakondi on alates 1990-aastate algusest osade kaupa renoveeritud. Komplekssemad renoveerimistöid tehti 2008. aastast peale palatikorpuse etapilise rekonstrueerimisprojekti valmimist, mis on tänaseks mõnevõrra vananenud. Praeguseks on rekonstrueeritud B-korpuse fassaad, vahetatud välisavatäited ning 21-st palatiosakonnast on remonditud 10.

Osakondade remontide käigus on uuendatud sealseid tehnovõrke ja -süsteeme, kuid neid teenindavad magistraalliinid on amortiseerumas ja vajavad seetõttu väljavahetamist. Samuti vajavad parendamist patsientide ja personali ruumide sisekliimatingimused läbi nõuetekohase ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide ning neid juhtiva hooneautomaatikasüsteemi väljaehitamise. Tööde käigus rekonstrueeritakse kõik olulisemad hoone tehnosüsteemid ja viimased vanad liftišahtid koos liftidega, lisatakse tsentraalne jahutus, paigaldatakse nõuetekohane ventilatsioonisüsteem, ehitatakse ruumideks täna aktiivsest kasutusest maas olevad rõdud ja parendatakse korpuse toimepidevuse tagamise süsteeme. Haigla katusepinnad pannakse tulevikus tööle päikeseelektrijaamana.

Kasutusel BIM metoodika

Meditsiinilinnaku B-korpuse rekonstrueerimise ja Y-korpuse uushoonestuse projekteerib Innopolis Insenerid OÜ. Tööde teostamisel kasutatakse ehitusinfo modelleerimise ehk BIM metoodikat, mis võimaldab tarkvara abil hoonet testida ja mõista ehituses ettetulevaid kitsaskohti juba enne ehitustööde algust. Lisaks kasutatakse virtuaalreaalsuse võimalusi, et tagada tajutavama visualiseerimise kaudu parem otsustajate ja hoone kavandajate vaheline suhtlus ning seeläbi soovitud lõpptulemuse saavutamine. Palatikorpuse rekonstrueerimise projektdokumentatsioon valmib 2020. aasta alguses.

Ehitustöödega on kavas alustada 2020. aastal ning B ja Y-korpusse lõplik kasutusvalmidus saavutatakse aastatel 2022–2025, kuna töid teostatakse toimiva haigla tingimustes etapiviisiliselt.

Regionaalhaigla on ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi 2017. aastal loodud suuremate riigiettevõtete ehitus- ja kinnisvaravaldkonna juhte koondava Avaliku Sektori Tellijate BIM töörühma liige. Töörühma eesmärgiks on anda läbi riigisektori BIM metoodikal tuginevate hangete eeskuju erasektorile ning areneda üheskoos riigiametite valdkonnajuhtidena targemateks ja teadlikumateks tellijateks.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785