TalTech avas energeetikalabori

TalTechi_energeetikaprofessor Ivo_Palu ja rektor_Jaak_Aaviksoo.  Foto: TalTech

Teisipäeval avatud uues laboris on TalTechi energeetikatudengitel, -teadlastel ning tegevinseneridel võimalik testida ja analüüsida, kui töökindlad on Eesti elektrisüsteemid.

Labor valmis TalTechi, Siemensi ja Harju Elektri koostöös ning tehnikaülikooli energeetikateadlase Jako Kilteri sõnul saab seal ka uurida elektrisüsteemide automaatikat, süsteemi stabiilsust ja küberkaitset. „Kindlasti on saab siin tõsta Eesti energeetikute taset ehk siis väga oodatud on meie uude laborisse ka täiendõppijad,“ kinnitas Kilter.

Elektrisüsteemide töökindlus on Eesti energiapoliitikas äärmiselt tähtsal kohal. Siemensi Eesti filiaali juhataja ja insener Hannes Mäe rõhutas avamisel, kuivõrd oluline on elektrisüsteemi tõrgeteta töös inseneride igapäevane panus.

„Meid ümbritsevad seadmed, mis vajavad elektrit ja elektri kohale toomiseks on vaja ülekandeliine, alajaamasid ehk elektrisüsteemi. Süsteemi projekteerimiseks ja ehitamiseks on vaja väga häid insenere. Nende uute seadmetega saab tänastele tudengitele ja homsetele inseneridele tänapäevase moel õpetada releekaitset ja telemehhaanikat,“ lubas Hannes Mäe.

Jan Osa Harju Elektrist lisas, et korralik erialane treening inseneride väljaõppel on vajalik, et lüüa läbi nii ettevõtluses kui ka teaduses. „Meil on väga häid kogemusi TalTechi energeetikateadlaste ning Siemensi ja Harju Elektri tegevinseneride ühistööst, et eestimaised energeetikaettevõtted oleksid konkurentsivõimelised rahvusvahelistel turgudel.“  

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785