Maksuamet ründab ümbrikupalga maksjaid

Maksu- ja tolliamet tahab ümbrikupalga maksjatel jalgealuse tuliseks teha, seda eelkõige ehitussektoris, kirjutab Äripäev.

Maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juhi Oscar Õuna sõnul kaalub amet mitme uue ümbrikupalga vastase meetme kasutuselevõttu, mille hulka kuuluvad peatöövõtja vastutuse suurendamine, alltöövõtu ahela piiramine ja töötajate objektil registreerimine.

Ehitusfirma Rand & Tuulberg Grupi juhataja ja Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse esimees Raivo Rand ütles, et ehitusfirmad on meetmetega üldiselt päri, aga maksuametilt oodatakse efektiivset infovahetust, mis peaks ettevõtjate täiendavat halduskoormust minimaliseerima.

Maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juhi Oscar Õuna sõnul suudab maksuamet ettevõtete korrektsuse kohta hakata infot jagama alates 2018. aasta keskpaigast, mil ametil valmib ka uus e-keskkonna lahendus.

Eelmisel aastal jäi riigil ümbrikupalkade tõttu saamata umbes 100 miljonit eurot, millest 20 miljonit jäi saamata ehitussektorist. Selle tõttu on ehitussektori puhastamine varimajandusest maksuameti prioriteet.

Loe pikemalt SIIT.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed