Valmis täisautomaatne gaasimõõtejaam

Värska gaasimõõtejaam
Värska gaasimõõtejaam

Leedu firma MT Group UAB ja Saksa firma PPS Pipeline Systems GmbH ehitasid Eleringile rohkem kui 2,9 miljonit eurot maksnud täisautomaatse gaasimõõtejaama.

Äsja valminud ehitus Värskas on lähiajaloo suurim Eleringi investeering Lõuna-Eesti gaasitaristusse.

„Täielikult kaugjuhitav ja täpselt seadistatav Värska gaasimõõtejaam on oluline nii efektiivsuse tõstmiseks gaasivõrgus kui täpse ülepiirilise gaasikaubanduse tagamiseks turuosalistele,“ kommenteeris Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi pressiteate vahendusel.

Uuendustööde käigus rajatud gaasimõõtejaam koosneb kahest gaasi rõhu- ja kulureguleerliinist võimsusega 200 000 kuupmeetrit tunnis ning kolmest gaaskromatograafist gaasi koostise mõõtmiseks. Lisaks ehitati gaasimõõtejaama uus juhtimishoone, kus asuvad serverid, gaasigeneraator avariielektritoiteks, katlaruum gaasi soojendamiseks ning test- ja juhtimisruum.

Ühtlasi kaob Eleringil vajadus kohapealse personali järele. Jaama kaudu liikuva gaasi kogust ja rõhku muudetakse ning gaasi koostist kontrollitakse energia juhtimiskeskusest Tallinnas.

Eleringil on käimas hange ka Karksi gaasimõõtejaama uuendamiseks, mis on osa Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector projektist ja koos viimasega oluliseks eelduseks Balti riike ja Soomet hõlmava gaasituru tekkeks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed