Sven Pertens astus kohtu ette

Pikalt ehitusfirmat Lemminkäinen Eesti juhtinud ja praegu teedeehitusfirma TREV-2 juhtiv Sven Pertens astus süüdistatuna soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises kohtu ette, Pertens eitab süüd kategooriliselt.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi esitas Pertens ettevõtte juhatuse liikmena teisele ettevõttele valede andmetega hinnapakkumise, tehtud tööde akti ning arve ja sõlmis teadlikult pettusele kaasaaitamiseks mõeldud ebaõige sisuga töövõtulepingu., et aidata teise ettevõtte esindajal pettuse teel saada toetust sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Süüdistuse järgi otsustas KIK esitatud valeandmete põhjal maksta alusetult toetust enam kui 26 000 eurot ning kui KIK kohapeale asja kontrollima läks, avastasid nad, et tööd tegi tegelikult taotluse esitanud ettevõte ise ning jättis toetussumma välja maksmata.

Kuigi ülejäänud asjaosaliste suhtes lõpetati kriminaalmenetlus otstarbekuse kaalutlustel, siis Pertens sellega ei nõustunud. "Eks see on üks ebapragmaatiline otsus, mis toob raha-, aja- ja närvikulu, kuid sisemine õiglustunne ei lubanud," ütles Pertens ERR-ile.

Loe täpsamalt ERRi uudistest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed