Tehnopol avas Roheruumi

Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Pakri Teadus- ja Tööstuspark avasid 31. mail Tallinnas targa Roheruumi, mis ehitati koostöös Eesti IT- ja rohetehnoloogia valdkonna ettevõtetega. Hoone eesmärgiks on anda nutikaid lahendusi pakkuvatele ettevõtetele võimalus testida oma tehnoloogiaid.

Lisaks soovitakse hoone abil edendada omavahelist koostööd ja tutvustada oma lahendusi nii kohalikule turule kui Eestit iganädalaselt külastavatele välisdelegatsioonidele.

„Kui isejuhtivad autod on peagi meie tänapäev, siis sama võib öelda ka isejuhtivate hoonete ja elumajade kohta. Uued tehnoloogiad võimaldavad edukalt muuta hooned nii autonoomseks kui ka targaks – see tähendab, et sinna installeeritud tehnoloogiad hoolitsevad selle eest, et kõik vajalikud protsessid toimiksid õigel ajal õiges suunas ja õiges mahus. Selleks, et ehitada ühte tarka maja, peavad oskama targad tehnoloogiad ka omavahel suhelda ning siin tuleb appi IoT ehk asjade interneti lahendus, mis üha enam ja enam kasutusviise leiab“ kommenteeris Pakri Teadus-ja Tööstuspargi juht Enn Laansoo, Jr.

„Valminud Roheruumi näol on tegemist autonoomse hoonega, mis on ehitatud Eesti IT -ja rohetehnoloogia valdkonna ettevõtetega kahasse. See on ehitatud taaskasutatud merekonteinerist ning suudab sinna paigaldatud tarkade seadmete abil ise elektrit toota ja salvestada ning õige sisetemperatuuri ja õhuvahetuse tagada. Ehitis on tõestuseks, et isejuhtivad hooned on võimalikud ja meie tulevik. Kutsume kõiki huvilisi Roheruumi tehnoloogiatega tutvuma ning julgustame seda ka lühiajalise kontorina katsetama“ lisas Laansoo, Jr.

Tulevikus plaanitakse hoone juurde lisada ka Tuge Energia väiketuulik ja koos Elisa Eestiga alustada koostööd TTÜ tudengitega, et leida uudseid lahendusi, mis Elisa IoT platvormil töötada saaksid.

Teaduspark Tehnopol ja PARKRI Teadus- ja Tööstuspark arendavad koostöös Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates 2010 aastast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed